NOVI KIKS Partizana : TSC odneo bod iz Humske

115

Fudbaleri Partizana ponovo su kiksnuli u domaćem prvenstvu pošto su u 7. kolu Linglong Superligi Srbije odigrali samo 1:1 protiv TSC-a!

Kao da je osetio trener Partizana Savo Miloševića važnost domaćeg šampionata, pa je uoči duela protiv TSC-a upozoravao fudbalere da se uljujkaju posle plasmana u Ligu Evrope, ali ni to nije bilo dovoljno. Partizan će pauzu u prvenstvu dočekati u ne baš najboljem raspoloženju.

Da novajlija u Superligi iz Bačke Topole nije slučajno tu gde jeste videlo se već u prvom napadu kada je Nenad Lukić hladnokrvno zatresao mrežu Stojkovića za veliku radost gostiju.

Partizan je nakon toga preuzeo dominaciju, ali je uprkos 17 šuteva ka golu Nenada Filipovića jedino udarac Umara Sadika bio efektivan.

Posle stihijskih napada crno-belih, koji su trajali sve do odlaska na odmor, Sadik je nakon sjajnog solo prodora izveo majstoriju i doneo izjednačenje Partizanu.

U drugom poluvremenu Milošević je odmaah ubacio u igru Zorana Tošića, a crno-beli su nastavili sa napadima. Prvu veliku priliku promašio je Sadik u 57. minutu posle odlične asistencije Pavlovića, što je bio signal treneru crno-belih da zameni Nigerijca ubacivanjem Ožegovića.

Ulazak povratnika sa pozajmce nije mnogo urodio plodom, a čini se da mu je forma u sve većem padu posle sjajnog početka sezone. Do kraja meča pokušavali su Miletić, Urošević, Asano i upravo Ožegović, ali je mreža Filipovića ostala mirna.

Crno-beli će na dvonedeljnu pauzu otići sa šestog mesta i 11 bodova, čak šest manje od prvoplasiranog TSC-a uz dva meča više, a u narednom kolu gostovaće novosadskom Proleteru.