Poraz Železničara u gostima

18

Fudbaleri Železničara pretrpeli su poraz u 28.kolu Prve lige Srbije. Dubočica je slavila 2:1, a strelac za Želju bio je Sikimić u 80.minutu. Naredni rival Železničara je Sloga iz Kraljeva,

Gostovanje u Vlasotincu fudbaleri Železničara neće pamtiti po dobrom. U meču 28.kola Prve lige Srbije Želja je, uz najslabiju igru u ovom delu sezone, poražen od Dubočice 2:1.

Od početka susreta Dubočica je imala inicijativu. Činilo se da domaći fudbaleri imaju više želje za pobedom. Sa druge strane, Želja oslabljena neigranjem nekoliko igrača iz startne postave, tokom većeg dela meča nije uspevala da na pravi način poveže redove i pruži partije koje su ga krasile u poslednjih nekoliko susreta.

Dobru igru i veliki broj šansi Dubočica je krunisala golom Jovanovića u 73.minutu. Stanković je izveo korner, sjajno pronašao Jovanovića kome nije bio problem da loptu smesti u mrežu za vođstvo od 1:0. Svega sedam minuta kasnije Sikimić je posle prodora I odličnog dodavanja Mirkova zatresao mrežu i doneo izjednačenje.

Šansu da Želji donese tri boda imao je Stojanović. Posle dodavanja Konatara krenuo je u solo akciju, ali je sve bespotrebno zakomplikovao I šansu “poslao” u nepovrat. Kazna je usledila u nadoknadi vremena. Kapiten Dubočice je u kaznenom prostoru Želje odlično “pronašao” Mladenovića kome nije bilo teško da glavom ubaci loptu u mrežu I donese pobedu svom timu.

Posle meča trener Dragan Aničić se osvrnuo na propuštene šanse svog tima.

Na kraju je pohvalio rivala.

Uprkos porazu Železničar je ostao iznad opasne zone. U narednom kolu u “Zelenu baštu” dolazi ekipa kraljevačke Sloge, a Želji su za miran ulazak u finiš sezone neophodna sva tri boda.