TV Arena sport se izvinjava potpredsednici kluba i upravi FK Partizan, kao i navijačima crno-belih
zbog neprimerenog komentara novinara Dejana Anđusa u njegovoj autorskoj emisiji „Otvoreno
sa Anđusom".
Rukovodstvo i kolektiv TV Arene sport razume i žali zbog toga što su ovim činom povređena
osećanja potpredsednice kluba, članova uprave i svih onih koji vole crno-bele. Najoštrije
osuđujemo zloupotrebu javnog medijskog prostora od strane autora emisije i ograđujemo se od
predmetnog komentara. U vezi sa tim, doneli smo odluku da suspendujemo autorsku emisiju u
narednom periodu, a spornu epizodu izbrišemo sa svih naših televizijskih i drugih kanala.
Povodom saopštenja Fudbalskog kluba Partizan, u kojem se navodi da naša medijska kuća posluje
neprofesionalno, podvlačimo da je naša misija od prvog dana da sport približimo publici širom
regiona, uz objektivno, fer i ravnopravno izveštavanje. Naš pristup ostaje isti — sa strašću,
znanjem i profesionalnim standardima koji krase ozbiljnu sportsku televiziju. Sport је univerzalna
vrednost koja povezuje lјude, inspiriše zajednice i prevazilazi sve роdеlе i zbog toga mi ne pravimo
razlike. Hvala svim gledaocima, klubovima i sportistima na poverenju. Zajedno gradimo fer-plej i
pravu sportsku atmosferu.
TV Arena Sport želi da istakne svoj jasan i dosledan stav, mi smo sportska kuća koja sa jednakim
poštovanjem, profesionalizmom i posvećenošću pristupa svim sportovima, klubovima,
savezima i sportistima, bez obzira na njihovu veličinu, popularnost ili tradiciju, te stoga molimo
Fudbalski klub Partizan da u ime partnerskog odnosa, koji smo godinama gradili, prihvati izvinjenje
i ruku pomirenja, te da saradnju nastavimo i unapredimo u godinama koje dolaze.
Foto: TV Arena sport