Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković je , u Vindhuku, u Republici Namibiji, potpisala sa predsednikom Regionalnog saveta Komasa Stefanusom Ndenguom Pismo o namerama o uspostavljanju prijateljskih odnosa i saradnje u oblastima privrede, poljoprivrede, trgovine, energetike, nauke, tehnologije, obrazovanja, kulture, turizma, sporta i drugim oblastima od zajedničkog interesa. Gojkovićeva je tim povodom naglasila da odnose Srbije i Namibije karakterišu tradicionalno prijateljstvo i međusobno poštovanje.
Foto:Pokrajinska vlada
Tokom posete Republici Namibiji, predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, potpisala je u Vindhuku sa predsednikom Regionalnog saveta Komasa Stefanusom Ndenguom Pismo o namerama o uspostavljanju prijateljskih odnosa i saradnje u oblastima privrede, poljoprivrede, trgovine, energetike, nauke, tehnologije, obrazovanja, kulture, turizma, sporta i drugim oblastima od zajedničkog interesa.
Maja Gojković je predstavila AP Vojvodinu kao važan agrarni centar i jedan od ekonomski najrazvijenijih regiona Srbije, sa više od 470 stranih kompanija i značajnim investicijama. Pokrajinska vlada će, prema rečima predsednice Gojković, nastaviti da radi na produbljivanju odnosa i realizaciji konkretnih zajedničkih inicijativa.
Guverner Nujoma istakao je da je potpisivanje Pisma o namerama važna inicijativa za buduću saradnju.„Posebno nas interesuje saradnja u oblastima poljoprivrede, sporta, ženskog preduzetništva i turizma. U skladu sa razgovorom sa predsednicom Gojković, zainteresovani smo za olazak u Srbiju. Radujem se našoj poseti i očekujem uspešnu saradnju“, izjavio je guverner. Predsednica Gojković je ovom prilikom položila vence u Memorijalnom kompleksu Polje heroja, izražavajući na taj način poštovanje prema borcima koji su dali živote u borbi za slobodu i nezavisnost Namibije. Delegacija Pokrajinske vlade potom je obišla Memorijalni muzej nezavisnosti u Vindhouku, kulturno‑istorijski muzej posvećen predstavljanju borbe i otpora naroda Namibije tokom perioda kolonijalizma i borbe za slobodu. U našoj delegaciji u Namibiji boravi i pokrajinski sekretar za privredu i turizam Nenad Ivanišević i ambasador Republike Srbije u Angoli Miloš Perišić.