Trinaestogodišnji dečak povređen u NS u eksploziji naprave koju je pronašao u smeću

Dečak star 13 godina povređen je danas u Novom Sadu u eksploziji naprave koju je pronašao u smeću, a iz koje je izvukao osigurač, saznaje Tanjug.

24 April, 2026
Blog Image


    Do eksplozije je došlo oko 16 časova na glavnom ulazu "Najlon" pijace u Novom Sadu, a dečak je odmah prevezen u bolnicu.
    Portparol Zavoda za urgentnu medicinu dr Zoran Krulj izjavio je za Tanjug da je dečaku povređena leva šaka. 
    Ekipa Zavoda za urgentnu medicinu na teren je izašla u 15 časova i 48 minuta i intervenisala po prvom prioritetu.
    Dečak je u svesnom stanju prevezen u Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine.
    Iz Instituta za zdravstvenu zaštitu dece i omladine za Tanjug je potvrđeno da dečak ima povredu malog prsta na ruci i da je u stabilnom stanju zadržan na Odeljenju hirurgije.
    Uviđaj je u toku.