Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da budućnost Srbije vidi u otvaranju granica na Balkanu i sa Evropom. Vučić je u intervjuu za podkast Alistera Kempbela "Ostalo je politika" na platformi Epla, na pitanje kako gleda na 1999. godinu rekao da su ljudi veoma razočarani onim što je urađeno.
Foto:Tanjug
"Ako pitate građane Srbije šta osećaju o 1999. godini, osećaju još veću ogorčenost i razočaranje zbog ponašanja 19 zemalja koje su pokrenule agresiju protiv suverene zemlje. "I ljudi su apsolutno sigurni da je to učinjeno, što je i potvrđeno, bez saglasnosti UN, Rezolucijom 1244. To nije učinjeno da bi se sprečila nekakva humanitarna kriza, kako si i ti Alistere govorio i još neki pametnjakovići, već je učinjeno da bi se odvojilo 14 odsto teritorije Srbije. Što je pokušano da se uradi 8-9 godina kasnije, 2008. godine kada su proglasili tu jednostranu nezavisnost", rekao je Vučić.
Izvor:Tanjug