Zalihe krvi u Vojvodini ove nedelje na stabilnom nivou

Iako su sve potrebe pacijenata, trenutno, podmirene iz Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine, poručuju da su dobrovoljni davaoci krvi, uvek, dobrodošli, kako bi zdravstveni sistem ostao stabilan.

28 April, 2026
Blog Image

Rezerve krvi u Vojvodini, trenutno, su stabilne , i potrebe  pacijenata su podmirene. PR Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine Jelena Ćulić, u razgovoru za Dunav televiziju, apelovala je na građane, da se , u što većem broju, odazovu njihovim akcijama dobrovoljnog davanja krvi. 

Mobilne ekipe Zavoda za transfuziju  krvi Vojvodine, zajedno sa Crvenim krstom, i ove nedelje, na terenu su , širom Pokrajine.

Veoma je, kako navodi naša sagovornica, važno  da građani imaju svest o značaju doborovoljnog davalaštva krvi. Krv je nezamenljiv lek koji se ne može proizvesti veštačkim putem, zbog čega su dobrovoljni davaoci jedini izvor za spasavanje života. 

 Sve koji su , do sada davali krv, pozivamo da nastave sa tim humanim činom, a oni koji to još nisu učinili- neka se priključe- da zajedno spasavamo živote!