Grad Sombor nastavlja ulaganja u unapređenje bazena u Kljajićevu kako bi objekat bio spreman za predstojeću letnju sezonu i dostupan meštanima okolnih naselja.
Tokom prethodne godine realizovani su radovi na sanaciji i rekonstrukciji bazenskog korita, čime su stvoreni uslovi za nesmetano odvijanje kupališne sezone.
Za nastavak radova ove godine iz gradskog budžeta izdvojeno je dodatnih šest miliona dinara. Najveći deo sredstava namenjen je obnovi bazenske tehnike stare više od 40 godina, dok će deo novca biti iskorišćen za otklanjanje oštećenja nastalih tokom zime.
Početak radova planiran je za sredinu maja, odnosno za 13. i 14. maj, a završetak se očekuje pre početka letnje sezone.
Najavljeno je i da bi Sportski centar „Soko“ Sombor uskoro trebalo da preuzme upravljanje bazenom u Kljajićevu, o čemu će odlučivati odbornici na narednoj sednici Skupštine grada.