Košarkaši Partizana prvi su polufinalisti plej-ofa ABA lige pošto su u drugom meču četvrtfinalne serije, ovoga puta kao gosti, pobedili Bosnu rezultatom 87:73 (17:26, 25:29, 18:13, 13:19).
Foto: Bosna BH Telecom/Ednan Turalic
Partizan je u prvom meču u Beogradu pobedio rezultatom 81:73.
Ajzak Bonga je sa 18 poena predvodio Partizan ka pobedi, po 13 su dali Tonje Džekiri i Sterling Braun, a 10 Bruno Fernando.
Džarod Vest je bio najefikasniji u Bosni sa 18 poena, 12 je dao Dontaj Karaders.
Partizan će u polufinalu plej-ofa ABA lige igrati protiv pobednika četvrtfinalne serije između Crvene zvezde i Cedevita Olimpije. Zvezda vodi 1:0 u seriji, a drugi meč serije se igra u utorak u Ljubljani.
Izvor: Tanjug