U utorak, 12. maja 2026. godine, sa početkom u 9 časova, u Kongresnom centru „Master“ Novosadskog sajma (Hajduk Veljkova 11), pokrajinski sekretar za privredu i turizam dr Nenad Ivanišević svečano će otvoriti dvodnevni sajam i konferenciju „ArchyEnergy 2026“, koji se održavaju 12. i 13. maja.
Ovogodišnje izdanje događaja realizuje se u proširenom obimu, sa više od 40 kompanija izlagača, čime „ArchyEnergy“ prerasta u jedan od značajnijih sajmova iz oblasti građevinarstva i arhitekture u Novom Sadu. Konferencijski program posvećen je zelenoj arhitekturi, održivoj gradnji, fasadnim sistemima, izolaciji, podovima, kao i pametnim sistemima i savremenim materijalima.