Britanska glumica Trejsi Šo (52), zvezda serije "Coronation Street", saopštila je u da ima rak dojke i da već sledeće nedelje kreće na agresivne terapije.
Lekari su joj dijagnozu postavili prošlog meseca uz teške vesti da tumor sadrži HER2 protein koji podstiče rapidan rast ćelija raka. Glumica je u suzama iskreno progovorila o napadima panike, strahu i neizvesnosti pred početak lečenja.
„Svakog jutra se budim svesna da moram da idem u bolnicu i primam nove vesti, i to traje već dugo, ta neizvesnost... Samo pomislim: ’Ne mogu više da prolazim kroz ovo’, a nisam još ni započela svoj put“, rekla je Šo u suzama.
Prema njenim rečima, dodatno prolazi kroz stravične trenutke panike čim oseti bilo kakvu promenu u organizmu jer odmah pomisli na najgore. Kako je navela, u njoj ipak postoji želja da proces što pre krene kako bi znala da se preduzimaju konkretni koraci protiv bolesti a deo nje jedva čeka da vidi rezultate i da se tumor smanjuje.