Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će predsednik Vlade Miloš Vučević otputovati u Pariz na otvaranje katedrale Notr-Dam, jer je i naša zemlja pomogla njenu obnovu.
"Miloš ide u Pariz, na (otvaranje) Notr-Dam, vidim da će i Tramp da dođe. Srbija je isto dala određeni novac za obnovu Notr-Dam, tako da mesto nam je tamo", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara na konferenciji o saradnji Srbije i afričkih zemalja. Novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp najavio je da će u subotu otputovati u Pariz kako bi prisustvovao ponovnom otvaranju katedrale Notr-Dam, koja je bila teško oštećena u požaru pre više od pet godina, što će biti njegov prvi put u inostranstvo nakon što je pobedio na izborima. Notr-Dam će ponovo biti otvoren za turiste i vernike krajem ove nedelje.