U znak sećanja na događaj, koji je u istoriji poznat kao "Krvavi januar", položeni su venci na spomen ploču u dvorištu Narodnog muzeja u Kikindi, a potom je služen parastos žrtvama. Na taj način obeležene su 83 godine od kada su 9. januara 1942. nemački okupatori u atrijumu tadašnje Kurije, streljali kikindske antifašiste. Streljan je 21 Kikinđanin i devet rodoljuba iz Mokrina, a šest dana pre toga, streljano je devetoro pripadnika Dragutinovačkog partizanskog odreda.
Izvor/foto:kikinda.org.rs
Osim u Kikindi, streljano je po 30 meštana u Banatskom Aranđelovu i tadašnjem Dragutinovu i Petrovgradu. Odmazda je sprovedena nakon pronađena tri mrtva nemačka poljočuvara. Događaju su, pored potomaka, predstavnika boračkih organizacija, Policije i Vojske Srbije, prisustvovali gradonačelnik Kikinde, Mladen Bogdan, načelnik Severnobanatskog okruga, Nebojša Jovanov, zamenik gradonačelnika, Dejan Pudar i članovi Gradskog veća Tihomir Farkaš, Aleksandar Aćimov i Željko Radu.