Predsednik Vučić: Na Sretenje Deklaracija o Vojvodini, garancija za Vojvodinu u Srbiji

11 Februar, 2025
Blog Image

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da će na Sretenje biti doneta Deklaracija o Vojvodini koja bi garantovala Vojvodinu u Srbiji i dodao da se razmišlja o dva mesta gde bi taj skup mogao da se održi, pošto neće biti u Novom Sadu.

Prema njegovim rečima, Deklaracija bi potom trebalo da bude usvojena u Narodnoj skupštini.

"Neće to biti u Novom Sadu, ne zbog ne znam čega, već zato što ne želim da nekome damo priliku da nam kaže da smo hteli sukob sa studentima. Imamo još dve opcije, dva mesta o kojima razmišljamo, gde ćemo da održimo taj veliki skup", rekao je Vučić na TV Pink.

On je naveo da će na taj skup doći i predsednik RS Milorad Dodik.

"Verujem da će biti i mnogi drugi važni ljudi, srećemo se na sretenje, takav je naziv. Imaćemo (skupove na Sretenje) od Orašca do Beograda, Kragujevca. Gledaćemo takođe da ni jednog sekunda ne dođemo u priliku da se sukobimo sa bilo kim u Kragujevcu, to su naša deca, mi to nećemo, mi ćemo da se sklanjamo od toga", rekao je Vučić.

Vučić je istakao i da će narodna deklaracija biti ozbiljan tekst.

"Verovatno ćemo morati da imamo određene izmene, to je Srpska narodna deklaracija, a onda ćemo morati da razgovaramo i sa našim mađarskim koalicionim partnerima i Savezom Vojođanskih Mađara,  šta je to što oni još traže da uđe u deklaraciju ili eventualno nešto da iz narodne deklaracije izađe, da bismo takvu deklaraciju koja bi garantovala Vojvodinu u Srbiji, usvojili i u Narodnoj skupštine Republike Srbije", poručio je Vučić.

Vučić je ovom prilikom podsetio i na izjavu nekadašnjeg političara Gorana Svilanovića koji je rekao, kako kaže Vučić, da su svi osim Vojislava Košutnice išli u Budimpeštu po pare i da su znali da postoji uslov za to.

"Trpali su u džepove, trpali u revere, unosili kako su znali i umeli.
 Znate već kakvi su DOS-ovci lopuže bili, pa bi da se vrate na vlast i tako dalje. Dakle, on je rekao, svi smo mi znali da je uslov da  Crna Gora mora da se otcepi od Jugoslavije, kasnije državne zajednice Srbije i Crne Gore.  A to je bio uslov da bi moglo Kosovo da proglasi nezavisnost, zbog rezolucije 1244 koja se sve vreme vezuje za Saveznu Republiku Jugoslaviju", naveo je Vučić.

Kako je dodao, tako se dozvolilo odvajanje Crne Gore, bez da se iko borio, pa je proglašena nezavisnost tzv. Kosova.

"Pre toga je bio pogrom, kada su 30 crkava i manastira uništeni, kada 11 ljudi ubijeno,  dakle, sve su to uradili, ništa nisu rekli, niko ostavke nije podnosio, baš ih je bilo briga. Sada, na osnovu i ovih Kinkelovih reči,  i nekih drugih iz regiona, mogli ste to da čitate od svih hrvatskih i sarajevskih medija, mora da se završi Vojvodina. Šta da se završi u Vojvodini ?", upitao je Vučić.

Kako je dodao, oni ne razumeju koliki je procenat ni srpskog stanovništva danas tamo, ali i koliki je procenat svih ostalih, od Mađara Slovaka, Rumuna i svih ostalih koji ne žele nigde drugo, osim da žive u Srbiji.  

Predsednik Vučić: Očekujem probleme u vezi sa NIS-om, blokade nam razaraju ekonomiju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da uskoro očekuje velike probleme u vezi sa NIS-om, pošto se stavovi SAD i Rusije, kako je rekao, sve više razilaze, kao i da je januar mesec bio najgori mesec za srpsku ekonomiju zbog blokada.

"Očekujemo skoro velike probleme vezane za NIS, zato što Rusi i Amerikanci kao da se udaljavaju  po svim pozicijama. Mi ćemo sutra i prekosutra imati posebne sastanke  po tom pitanju, ali sve što sam mislio da ćemo moći bez velike političke drame da završimo, nekakvim dogovorom, razumevanjem svih strana. Očigledno nećemo moći", rekao je Vučić za  Pink. 

Kako je rekao, za nas nema dobrog rešenja za NIS.

"Mi smo otprilike kao rastrgnuti između dva automobila koja voze u suprotnom smeru, pa tako da vam je onda jasna naša pozicija, ali bavićemo se time narednih dana i dati sve od sebe", rekao je Vučić. 

Istakao je da je januar bio najgori mesec u našoj ekonomiji zahvaljujući blokadama i, kako je naveo, svim besmislenim postupcima kojima je Srbija bila izloženi od njegovih političkih protivnika. 

"Nadam se da će uskoro prestati blokade koje nanose štetu svakom građaninu ove zemlje, razara našu ekonomiju, razara mogućnost dolaska  investitora u zemlju. To je prosto nešto što je veoma veoma loše i to ljudi moraju da znaju. To će se osetiti na platama i penzijama", zaključio je Vučić. 

Vučić o incidentu: Osećam se apsolutno bezbedno

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras povodom incidenta koji se dogodio kod Mokrina da se oseća aposlutno bezbedno i da su oni koji ga čuvaju vrhunski profesionalci.

"To nisu ljudi koji obavljaju bilo kakve druge poslove, a kamoli sa one strabe zakona, što je neretko bio slučaj sa nekim drugima u istoriji. Vojska je posebno disciplinovana, drugačije organizovana, jedinice Kobre su naše elitne jedinice. Nemam ja šta tu da brinem, to je njihov posao i tu je kraj priče", rekao je Vučić za TV Pink na pitanje o incidentu koji se dogodio u subotu sa službenim vozilom u kome se nalazio i da li se oseća bezbedno.
 
Vučić je u subotu na skupu u Kikindi rekao da mu je pukla guma na putu do Mokrina. 

Međutim, kako je tada potvrđeno Tanjugu u Predsedništvu, na vozilu u kojem se nalazio predsednik nije pukla guma, već je otpao čitav točak.

Predsednik Vučić: Srpska lista ostvarila veliku i važnu pobedu za Srbiju na izborima na KiM

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da je Srpska lista na izborima na AP KiM ostvarila veliku i važnu pobedu za Srbiju i pokazala snažno opredeljenje srpskog naroda da jedinstveno čuva svoje ognjišta i bude naslonjen na svoju Srbiju.

"Oni (Srbi na KiM) imaju jednog svog predsednika, jednu svoju zemlju i tu zemlju, Srbiju, vole najviše na svetu. Beskrajno sam im zahvalan na tome i oni su pokazali kako se odgovorno i ozbiljno odnosi jedan narod u teškoj situaciji. Dakle, sve čestitke Srpskoj listi, sve čestitke našem narodu na Kosovu i Metohiji", poručio je Vučić gostujući na TV Pink.

On je rekao i da ne bi da nagađa i da se meša u međualbanske odnose, ali ko god da bi formirao vladu sa Aljbinom Kurtijem bio bi politički mrtav posle toga.

"Bio bi politički mrtav posle toga, dakle, i LDK, i PDK, i Haradinaj, i ko god bi to uradio, posle toga je teško da bi mogao da opstane na političkoj sceni. Nikada to ne treba isključivati, ali ne mešamo se u to.

Za nas je važno to da uprkos jezivim pretnjama, pritiscima, stravičnim napadima koji su dolazili, ne samo od Kurtija, već i od zemalja Kvinte, svim mogućim političkim, pa usudio bih se da ih nazovem jezuitskim napadima na Srpsku listu, ona je opstala i uprkos svim svojim slabostima, manjkovostima, počev od mene pa nadalje, i greškama, uspela da dobije najveće poverenje Srba, ubedljivo najveće", istakao je Vučić.

 
 Vučić:U proteklih 10 godina uloženo tri milijarde u moje rušenje i rušenje Srbije.

 Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je iz inostranstva u proteklih 10 godina uloženo tri milijarde evra u rušenje njega i Srbije, ali je poručio da nikakvih revolucija neće biti.


 "Kako je Srbija krenula eksponencijalno da raste, oni su ulagali sve više u rušenje Srbije", rekao je Vučić za TV Pink, govoreći o mešanju stranih zemalja u unutrašnje poslove Srbije.  On je naveo da je na primer fondacija "Trag" dobila 28 miliona evra.


Kako je precizirao, u ukupan novac računa i ulaganje Junajted grupe u svoje medije, a za koju navodi da će da je prodaju za koji dan "da bi strpali u svoje džepove milijardu ili dve".


 "I baš ih briga za ljude ovde koje su izvodili na ulicu u krvoproliće i u sve drugo. Baš ih briga. Ulagali su ogroman novac", naveo je Vučić.
 Kako je naveo, novac su ulagali iz tri razloga, među kojima je rušenje nezavisne, slobodarske politike Srbije.


 "Drugi razlog je da ne sme da se naruši pozicija Srbije koja je morala da bude treća ili četvrta u regionu Zapadnog Balkana i da uvek bude dramatično iza Hrvatske, Bugarske, Slovenije itd, da nikada ne može da se približi njima. I treće, ono što je najvažnije - oni moraju da se igraju kao u lutkarskom pozorištu, ne bi li njihova reč bila jedina koja se čuje i jedina koja se sluša", naveo je Vučić.


 Onog ko ne sluša, ko je neposlušan i nepodoban moraju da ga sklone, kaže Vučić.


"Oni su, dakle, ogroman novac ulagali. Zato smo imali proteste po sedam meseci godišnje. I oni su sada pomislili, evo ga, kraj. I čudom se čude kako nije i neće biti. I sad Vam kažem, neće biti nikakvih krvavih revolucija, niti bilo kakvih gluposti", rekao je Vučić.


On je poručio da neće biti "krvavih revolucija" jer studenti "nisu budale i nisu u njihovom lutkarskom pozorištu", a dodao je i da njegovi politički protivnici nemaju sadržaja politike.

 "Nemaju ništa da ponude narodu osim mržnje. Mržnje je dovoljno za rušenje neke zgrade, za upad u zgradu. Nije dovoljno za budućnost zemlje", dodao je.


 On je kao treći razlog u prilog tome rekao da u nekom trenutku moraju da pokažu lice, dodajući da onog sekunda kada su u Novom Sadu pokazali lice Dragana Bjelogorlića, Jelene Obućine, Ivana Ivanovića, Zorana Kesića - ljudima se sve smučilo.


 "Ako vam je to, to što treba da upravlja ovom zemljom, to nećemo nikada", istakao je Vučić.

Vučić: Napisaću knjigu, kao udžbenik, kako se boriti protiv obojenih revolucija

Predsednik Aleksandar Vučić najavio je danas da će napisati knjigu, u formi udžbenika, kako se boriti protiv obojenih revolucija.


 "Napisaću udžbenik kako se bori protiv obojenih revolucija. I verujem da će to biti jedna u svetu od najprodavanijih knjiga. Lično ću da pišem, neće pisati neko drugi. Pa mene da potpišu ili nešto slično. Lično ću da napišem i pokušaću, iako nemam previše talenta za to, ali mislim da umem da sintetizujem stvari i pokušaću da je napravim u udžbeničkom formatu", rekao je Vučić za TV Pink. 


  Dodao je da će tu napisati šta je potrebno da uradite da biste se suprotstavili nekome ko ima mnogo više novca.


 "Ko ima kompletan firepower, ko je jači od vas, koji tim ogromnim novcem koji koriste za firepower uzima i pešadiju koja je snažnija od vas i kako se tome suprotstaviti. Napisaću udžbenik, jer oni više da me pobede ne mogu", naveo je predsednik.


 On je ocenio da je pad Čaušeskua bio jedina čista obojena revolucija u poslednjih 36 godina u Evropi. 


 "Jedina čista koja je uspela do kraja. S Miloševićima je bila delimična obojena revolucija, koja je pripremana, ali koja se provela najvećim delom na izborima. Zato je ne možete na takav način nazvati", rekao je Vučić.


 Kako je istakao, oni su u Srbiji pokušali da sprovedu obojenu revoluciju, jer znaju da na izborima nemaju šanse, kao ni na referendumu.
  "Koju god demokratsku formu da uzmete, oni ne mogu da pobede", naglasio je Vučić.


 Dodao je da zato nije važno šta je istina, kao što je pokazao i slučaj sa Jovanjicom, već samo da se svakoga dana iznose nove laži.
Ponovio je da nema nijednu nekretninu u inostranstvu, niti bilo kakve račune, kao i da nema nameru nigde da beži jer je uradio sve što je mogao za svoju zemlju.


 "Ne možete da razumete koliko sam ponosan. Srbija je moj život. I sve što sam mogao, svaki dan, svaki minut, svaki sekund, bavio sam se problemima Srbije. Svakim njenim problemom. Da li sam grešio? Bezbroj puta. Ali sam se borio za našu zemlju. I na kraju smo uspeli da napravimo rezultate kakve niko drugi nije napravio. Uspeli smo da preteknemo sve zemlje u okruženju. Uspeli da postanemo mnogo uspešniji od njih u svakoj sferi društvenog života", rekao je Vučić. 
 
 Vučić: Imamo i tonski dokaz da su svi iz opozicije podržali održavanje Ekspa u Beogradu  

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je večeras da postoji i tonski dokaz da su svi iz opozicije podržali održavanje Ekspo izložbe 2027. godine u Beogradu, dok su sada protiv i zapitao dokle ide to ludilo.


"Vidite, ima mnogo grupa za pritisak. Delimično preko nevladinog sektora, a najvećim delom preko opozicionih političkih grupa, koje su u svakom trenutku odbijale dijalog o svemu. Mi imamo sad i tonski dokaz da su, recimo, svi oni podržali Ekspo. Sad im je zahtev da se ukine Ekspo. Zamislite dokle ludilo nečije može da ide. Ali bukvalno ludilo. Vi ne znate šta da radite sa ljudima koji kažu - nemoj da imaš Ekspo", rekao je Vučić za Pink.
Zapitao je zašto da nemamo Ekspo u Beogradu.


Vučić je naveo da sada prodaju Junajted grupu, kako je rekao, nekim Poljacima ili Česima.


 "Nemam pojma ko će to da kupi sutra, prekosutra, za tri dana. Potpuno je svejedno. I lepo će oni da strpaju u svoj džep jedno milijardu i po, dve milijarde evra. Baš ih više briga za građane Srbije i srpski narod. Reći će: ostaje vam N1 i Nova S još neko vreme. Dok i to ne prodaju. Kao što će prodati SBB i Total TV i sve drugo što će da prodaju, dok ste rekli keks i baš ih briga za sve to. Ali su oni obavljali najprljaviji posao za strane obaveštajne agencije. Sećate se onog prevaranta, lopuže belosvetske, Drua Salivena iz Sarajeva. Ja mislio to neka organizacija ozbiljna, a to je samo bio neki podlistak CIE, prevarantska kriminalna organizacija, baš kao što kažu Mask i Tramp", rekao je Vučić. 

Vučić: Ponosan sam na naš narod koji razume interese zemlje

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je ponosan na srpski narod zato što razume interese zemlje i građanima se izvinio zbog blokada koje, kako je rekao, ničim nisu zaslužili.


"Beskrajno sam ponosan na naš narod koji u teškim uslovima ponovo krenuo i podiže glavu. I ljudi u Srbiji dobro razumeju interese naše zemlje. Kao što je naš narod na Kosovu i Metohiji nedvosmisleno rekao koga podržava i ovde u Beogradu, ali i na KiM. Ja znam šta ljudi u Srbiji većinski misle", rekao je Vučić za TV Pink. 


On se izvinio građanima što, kako je rekao, "trpe maltretiranje na dnevnom nivou".  
"Izvinjavam se ljudima koji ničim nisu zaslužili bilo kakve blokade.  Ali mi moramo da pokažemo da imamo širi i ozbiljniji pristup od naših političkih protivnika. Posebno zbog naše dece u osnovnim i srednjim školama, ali i zbog naših studenta. Prema njima moramo da pokažemo poštovanje. Prema političkim protivnicima manje-više.  Njih ćemo uvek da pobeđujemo", rekao je Vučić


On je zahvalio građanima i, kako je rekao, "za svu brigu".


"Ja hoću vama, dragi građani, poštovani narode, da kažem jedno ogromno hvala. Hvala za svu brigu. Za svaku vašu suzu, za svu vašu nervozu prethodnih nedelja, za sve i da vam kažem koliko vas volim i da jeste naša snaga i moja snaga i nemojte da imate nikakve sumnje.  Pobediće Srbija, ali to znači da će pobediti i studenti, i naši đaci, a što se tiče naših političkih protivnika, još dugo, dugo ćemo ih pobeđivati", poručio je Vučić. 
Što se tiče najavljene borbe protiv korupcije, Vučić je rekao da će ona biti stalna. 


"To će biti svaki dan. Tužioci će da rade, tužioci će da obavljaju njihov posao, imaju odrešene ruke", rekao je Vučić i dodao da će biti teških i manje teških stvaril ali da ljudi moraju da imaju poverenje u svoju zemlju.


"A oni koji su se zaigrali, šta da radimo", rekao je Vučić.