Matarela čestitao predsedniku Vučiću Dan državnosti: ITA će nastaviti da pruža podršku SRB ka EU

Predsednik Italije Serđo Matarela upitio je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i srpskom narodu čestitku povodom Dana državnosti - Sretenja i istakao da će Italija nastaviti da pruža Srbiji podršku na putu ka Evropskoj uniji.

13 Februar, 2025
Blog Image

FOTO: Instagram/buducnostsrbijeav

     - "Povodom Dana državnosti, upućujem Vam, gospodine predsedniče, najsrdačnije čestitke u ime italijanskog naroda i svoje lično ime. Naše države su povezane čvrstim i dubokim vezama, koje se oslanjaju na naše istorijsko prijateljstvo i sve širu i plodniju saradnju u brojnim oblastima" - naveo je predsednik Italije u čestitki koja je objavljena na Instagram nalogu buducnostsrbijeav.

        Kako je dodao, jačanju snažnih odnosa doprinosi podrška koju Italija nastavlja da redovno pruža Srbiji u njenom procesu približavanja evropskim institucijama.

     - "Nadamo se da će tokom 2025. godine pregovori između Brisela i Beograda dostići bitan zaokret, u tom cilju će biti od suštinskog značaja da se proces normalizacije sa Kosovom nastavi u konstruktivnom duhu. Uz izraze iskrenog prijateljstva, upućujem Vam najlepše želje povodom obeležavanja značajnog praznika, koje sa zadovoljstvom upućujem i svim Vašim sunarodnicima" - naveo je Matarela u čestitki.