Srpska teniserka Aleksandra Krunić i Kazahstanka Ana Danilina plasirale su se u osminu finala US Opena u dublu, pošto su u drugom kolu pobedile Letonku Anastasiju Sevastovu i Moniku Nikolesku iz Rumunije rezultatom 6:2, 6:2 za 68 minuta igre.
Foto: AP Photo/Lindsey Wasson
Srpska i kazahstanska teniserka su u prvom setu dva puta oduzele servis protivnicama, dok su u drugom setu napravile tri brejka i tako došle do ubedljive pobede i plasmana u narednu rundu takmičenja.
Krunić i Danilina će u osmini US Opena igrati protiv para Ejže Muhamed/Demi Shurs, koje su rezultatom 7:6 (5), 6:1 savladale Đulijanu Olmos i Anu Siskovu.
Srpska i kazahstanska teniserka su ranije ove godine igrale u finalu dubla na Rolan Garosu.
Izvor: Tanjug