Novih 167 parking mesta od sada su dostupni građanima u novoizgrađenoj podzemnoj garaži kod Banovine u Novom Sadu. Na prvom podzemnom nivou nalazi se 79 parking mesta, od toga devet za vozila osoba s invaliditetom, i osam za električna vozila, a na drugom podzemnom nivou nalazi se 88 parking mesta. Ulaz u garažu predviđen je iz Ulice vladike Platona, a izlaz je ka Banovinskom prolazu.
Novih 167 parking mesta od sada su dostupni građanima u novoizgrađenoj podzemnoj garaži kod kompleksa Banovine u Novom Sadu. Na prvom podzemnom nivou nalazi se 79 parking mesta, od čega je devet za vozila osoba s invaliditetom, i osam za električna vozila, dok se na drugom podzemnom nivou nalazi 88 parking mesta. Ulaz u garažu predviđen je iz Ulice vladike Platona, a izlaz je ka Banovinskom prolazu. Gradonačelnik Novog Sada istakao je prilikom puštanja u rad novog parkirališta da će nova mesta umnogome pomoći vozačima iz Novog Sada i okoline.
Do kraja 2024. godine očekuje se da u rad bude puštena garaža u Ulici Modene, a u narednom periodu planira se izgradnja još dve podzemne garaže, na Trgu Republike, kao i u Šafarikovoj ulici u centru Novog Sada. Gradonačelnik Milan Đurić najavio je i raspisivanje poziva za gradnju garaže kod Železničke stanice, što je, prema njegovim navodima, od izuzetne važnosti, jer će do kraja godine krenuti brzi voz za Suboticu.
Prva dva meseca od otvaranja garaže kod Banovine, promotivna cena za sat vremena parkiranja koštaće 50 dinara, a nakon čega će cena po satu iznositi 100 dinara. Uz jednočasovno parkiranje, za sada se prodaju mesečne karte koje će koštati 12.000, kao i mesečna poslovna za parkiranje od 7 do 20 časova, čija će cena biti 9.000 dinara. Uz parkiranje, javnosti su dostupni punjači električnih vozila, osam komada, jačine 11 kilovata. Cena jednog kilovata je 60 dinara.