Zavod za transfuziju krvi Vojvodine: Zaliha krvi ima, ali su davaoci i dalje dobrodošli

Trenutno stanje zaliha krvi u Zavodu za transfuziju krvi Vojvodine je zadovoljavajuće. Ne postoji deficit nijedne krvne grupe, ali su svi dobrovoljni davaoci i dalje više nego dobrodošli. Iz Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine, apeluju na dobrovoljne davaoce da se odazovu akcijama koje su planirane u narednom periodu.

20 Oktobar, 2025
Blog Image

U Zavodu za transfiziju krvi Vojvodine, trenutno je , zadovoljavajuće stanje sa zalihama krvi.  Ne postoji deficit nijedne krvne grupe, ali su svi dobrovoljni davaoci i dalje više nego dobrodošli, rekla je  Jelena Ćulić - Zavod za transfuziju krvi Vojvodine.

-Zavod za transuziju krvi Vojvodine, vredno je radio i za vikend, kako bi, zbog saobraćajne nesreće u Sremskoj Mitrovici, bile obezbeđene dovoljne količine ove dragocene tečnosti.

Radi održavanja stabilnih zaliha, mobilne ekipe Zavoda za transfuziju krvi , i ove nedelje, širom Vojvodine, organizovaće akcije prikupljanja krvi, dodala je Ćulić.

Iz Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine,  apeluju na dobrovoljne davaoce da se odazovu akcijama koje su planirane u narednom periodu.  Potreban je veći odziv da bi se napravile rezerve i  obezbedilo normalno funkcionisanje  za svaku situaciju - da krv čeka pacijenta a ne da pacijent čeka krv.

Iz Zavoda za transfuiziju  krvi Vojvodine , pozivaju sve one koj su zdravi i dobro se osećaju da daju krv tamo gde im je najbliže.