(FOTO) SKANDAL KOJI TRESE SRBIJU! RASPAD SISTEMA I POTPUNI RASKOL BLOKADERA!

Potpuni haos, raskol i međusobne optužbe za izdaju potresaju takozvane „blokadere“ u Srbiji, i to sve zbog organizacije komemorativnog skupa zakazanog za 1. novembar u Novom Sadu! Kako naš portal saznaje, došlo je do neviđenog sukoba između beogradske i novosadske struje, a uvrede pljušte na sve strane! BEOGRAD OPTUŽUJE: „USTAŠE I PROVINCIJALCI!“

29 Oktobar, 2025
Blog Image

Foto. Ilustracija/Tanjug/Screenshot

Kako otkrivaju naši izvori, beogradski deo pokreta smatra da su Novosađani, „s obzirom na to ko ih predvodi i kako se ponašaju“, čisti „autonomaši“ i „ustaše“ koje rade protiv srpskih interesa.

-Oni su najobičniji provincijalci koji bi da se igraju države. To što rade u Novom Sadu je sramota“, samo je jedna od poruka koja kruži iz beogradskih krugova.

Ovakav narativ izazvao je, očekivano, potpuni revolt u Novom Sadu. Novosađani su poručili da „neće više da trpe beogradski narativ i te

"kompleksaše" koji im drže lekcije.

 .

Ovo je u Novom Sadu protumačeno kao direktan šamar jer je zaključeno od strane beograđana da je „time ‘ustašijada’ u Novom Sadu gotova“.

Foto:Screenshot

Nije se dugo čekalo na odgovor. Ensar Preljević, blokader sa Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, nije birao reči. On je celoj beogradskoj ekipi i VSD-u uputio direktnu i vulgarnu poruku:

„Možete da mi se nasisate…do ispunjenja zahteva studenti UNS!“

Foto:Screenshot

Ovaj skandal preti da potpuno podeli pokret i dovede do potpunog raspada pred najavljeni skup. Ostaje da se vidi ko će se uopšte pojaviti u Novom Sadu 1. novembra i da li je ovo kraj saradnje između dve najveće grupe.

nsuzivo.rs