8. Regionalni biznis forum u Novom Sadu okupio privrednike iz deset zemalja

U Privrednoj komori Vojvodine, otvoren je 8. Regionalni biznis forum. Ovogodišnji Forum prevazišao je regionalni nivo, jer su prisutni predstavnici iz Rusije, Ukrajine, Mađarske, Turske, Severne Makedonije, Rumunije, Irana, Republike Srpske i Federacije BIH. Učesnicima, ovog važnog privednog događaja, obratila se i predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković.

20 Novembar, 2025
Blog Image

Regionalni poslovni forum,  8. po redu, otvoren je u Privrednoj komori Vojvodine. Reč je o  dvodnevnom biznis događaju , mestu gde se sklapaju konkretni poslovni dogovori , rađaju partnertva i, gde privredni potencijali AP Vojvodine, kao i cele naše države , dolaze do izražaja. Ovogodišnji Forum,  prevazišao je  regionalni nivo , jer su prisutni predstavnici iz Rusije, Ukrajine, Mađarske, Turske, Severne Makedonije, Rumunije, Irana, Republike Srpske i Federacije BIH. Učesnicima 8. Regionalnog biznis foruma u Privrednoj komori Vojvodine,  obratila se predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković, istakavši da ovakvi skupovi predstavljaju važnu platformu za povezivanje privrednika i pokretanje inicijativa koje prevazilaze granice i sektore.

Vojvodina je, danas, pripremljena za investicije i tehnološki razvoj, izjavio je predsednik Skupštine Vojvodine Balint Juhas  istakavši    da je ovaj događaj postao ključno mesto susreta privrednika, institucija i međunarodnih partnera, ali i prostor gde se ideje pretvaraju u konkretne projekte i nove poslovne veze.  

Domaćin regionalnog poslovnog foruma, predsednik Privredne komore Vojvodine Vladimir Gak, govorio je o privrednom napretku Vojvodine.

U okviru foruma,  potpisani su sporazumi o saradnji koji predstavljaju važan osnov za buduće investicije, otvaranje novih pogona i zapošljavanje, između Privredne komore Vojvodine i Razvojne agencije Srbije, Privredne komore Republike Srpske, Zelenog navigatora i Saveza privrednih komora Severne Makedonije.  Partner 8. Regionalnog biznis foruma, koji se održava u organizaciji APV i Skupštine evropskih regiona (AER), u saradnji sa PKV je Privredna komora Istanbula. Učesnicima se, putem video poruke,  obratio predsednik PK Istanbula Šekib Avdagić koji je istakao da ta komora pridaje veliki značaj razvoju privredne saradnje sa AP Vojvodinom, izrazivši očekivanje da će ovaj forum ojačati našu ekonomsku saradnju.