Predsednica Gojković položila venac povodom obeležavanja 107 godina od prisajedinjenja Bačke, Banata i Baranje Kraljevini Srbiji

25 Novembar, 2025
Blog Image

Predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković položila je venac kraj spomen-ploče postavljene na zgradi u centru Novog Sada, gde je 25. novembra 1918. godine održana Velika narodna Skupština i doneta istorijska odluka o prisajedinjenju Banata, Bačke i Baranje Kraljevini Srbiji.

Odluku o prisajedinjenju je pre 107 godina jednoglasno donelo svih 757 poslanika, koji su u Novi Sad stigli iz 211 opština Bačke, Banata i Baranje.

Dan ranije, istovetna odluka je, takođe jednoglasno, doneta i na Velikom narodnom zboru Srema održanom u Rumi.

Venac su položili i predstavnici Vlade Srbije, Grada Novog Sada, načelnik Južnobačkog upravnog okruga i drugi.