Moto Deda Mrazovi i ove godine obradovali mališane u Novom Sadu

U Novom Sadu je po 22. put održana tradicionalna humanitarna akcija “Moto Deda Mraz”. Više od 100 bajkera u prazničnom odelu posetilo je decu u Dečijoj bolnici, Svratištu za decu i Centru za socijalni rad, poklanjajući slatkiše, igračke i neophodnu medicinsku opremu.

28 Decembar, 2025
Blog Image

Nesvakidašnja praznična humanitarna akcija i ovog decembra obradovala je novosadske mališane. Naime, ovim gradom ponovo su prodefilovali Moto Deda Mrazovi, donoseći sa sobom novogodišnju čaroliju. Prva stanica humanih bajkera bila je Dečija bolnica, a potom su posetili i Svratište za decu i Centar za socijalni rad. Pored poklona i slatkiša, moto-deke obezbedile su neophodnu medicinsku pomoć, zahvaljujući humanitarnim akcijama koje su sprovodili u prethodnom periodu. 

 Prema rečima učesnika, kupljeno je devet otoskopa za bolnička odeljenja, kao i veća količina veša i higijenskih sredstava za sigurnu kuću. Zanimljivo je da je ova humana praznična nastala pre više od 20 godina. 

Humanitarna akcija završena je vožnjom kroz centar grada i druženjem sa brojnim mališanima na Trgu slobode .