Slavni glumac i muzičar Vil Smit suočava se sa optužbama za seksualno uznemiravanje koje su protiv njega podnete u Los Anđelesu neposredno pred Novu 2026. godinu, navode dokumenti do kojih je došao Fox News Digital.
Kako prenose mediji, tužbu je podneo Brajan King Džozef, profesionalni violinista, koji tvrdi da ga je Vil Smit "namerno namamio i postupno pripremao za dalju seksualnu zloupotrebu". Prema navodima iz tužbe, slučaj uključuje i saradnike iz kompanije Treyball Studios Management, Inc.
Svetski mediji javljaju da se u tužbi navodi da je Džozef prvi put nastupio sa Smitom u decembru 2024. godine, nakon čega ga je oskarovac navodno angažovao da mu se pridruži na turneji "Based on a True Story: 2025 Tour" kao i da mu je dao priliku da svira nekoliko pesama sa njegovog predstojećeg albuma. U sudskim dokumentima se ističe da je njihov profesionalni odnos vremenom prerastao u bliži kontakt. Naime, Džozef tvrdi da su provodili sve više vremena sami, te da mu je Smit, između ostalog, rekao kako imaju "posebnu povezanost kakvu nema ni sa kim drugim" što tužilac tumači kao neprimereno ponašanje.Slučaj je trenutno u fazi pravnog postupka a Vil Smit se još uvek nije javno oglasio povodom optužbi.