Közvita Székelykevén a Vajdasági Magyar Közösség 2026–2033 stratégiai tervéről

11 Decembar, 2025
Blog Image

Székelykevén közvitát tartottak a Vajdasági Magyar Közösség Terület- és Gazdaságfejlesztési Stratégia 2026–2033 tervezetének bemutatása és véleményezése céljából. A helyi közösség aktívan részt vett, és értékes javaslatokkal segítette a dokumentum véglegesítését.


Dr. Nagy Imre, igazgatóbizottsági elnök, Prosperitati Alapítvány nyilatkozata szerint:


„Fontos hangsúlyozni, hogy ez a stratégia a Vajdasági Magyar Közösség gazdasági fejlesztését szolgáló terv, és a korábbi, az elmúlt tíz évben megvalósított első stratégia folytatása.


A stratégia fő céljai a fiatalok helyben tartása, a külföldön élő munkavállalók visszacsábítása, valamint a modern, versenyképes gazdaság és a tudásalapú vállalkozások fejlesztése. Kiemelt figyelmet kap a mezőgazdaság, a turizmus, a digitalizáció és a klímavédelem. A fiatalok vállalkozói szellemének ösztönzése és a fenntartható, minőségi életkörnyezet megteremtése elsődleges cél.”
A közösség tagjai továbbra is küldhetik javaslataikat és észrevételeiket 2026. január 20-ig az office@prosperitati.rs címre.


A következő fórumra Muzslyán kerül sor december 18-án.