6, septembra prebiehala v Jánošíku výtvárna kolónia ktorú už roky zaradom organizuje MOMS Jánošík.Učinkovali umelci z Padiny, Kovačice, Hajdušice, Bieleho Blata, Pánčeva, Nového Sadu, Banatského Karlovca, Alibunáru , Vlajkovca a Jánošíka.