Управителният съвет на Републиканския фонд за пенсии и инвалидност (ПИО) прие днес нов правилник за социалния стандарт на пенсионерите и одобри информацията за финансовата дейност на фонда за периода януари–септември тази година, съобщено е на сайта на Фонда ПИО.
Бояна Попович, директор на Сектора за финансови въпроси в дирекцията на фонда, заяви, че причината за приемането на новия правилник е големият брой промени спрямо предишния, като една от най-важните се отнася до нов вид социален стандарт.