Slovenský evanjelický a. v. cirkevný zbor v Novom Sade oslávil 20. výročie Komorného zboru Agapé. Počas slávnostných služieb Božích zaznela úvodná pieseň „Vojdite, plesajme“ a predstavené bolo nové CD Pokoj vám.
Úvodné slovo mal farár Branislav Kulík. K jubileu zboru zagratulovali biskup Jaroslav Javorník, farár Martin Bajza a predsedníčka SKC P. J. Šafárika Vierka Marčoková Cerovská. Vedúca zboru Tatiana Jašková poďakovala členom aj podporovateľom.
Hudobnými hosťami boli zbory Te Deum z Kovačice, zbor z Nového Sadu a organista Marek Stupavský, ktorí prispeli k slávnostnej atmosfére.
Nové CD Pokoj vám ponúka duchovné skladby od tradičných až po novšie kompozície, vyznačuje sa čistým zvukom, precíznou interpretáciou a hudobnou zrelosťou zboru.
Záver patril požehnaniu báčskeho seniora Jaroslava Kopčoka. Zbor Agapé si aj po 20 rokoch zachováva profesionalitu, pokoru a verné svedectvo viery.