La galeria Centrului Cultural din Kovin a fost deschisă expoziția „Portretul Kovinului”. La expoziție sunt prezentate 107 de portrete.
Evenimentul se desfășoară la Kovin de patru ani, fiind organizat de Centrul Cultural și de Organizația de Turism a comunei Kovin. La deschiderea expoziției, vizitatorii au fost încântați de muzica formației de tamburine „Kovinski bećari”, iar organizatorii menționează că toți cei interesați vor putea vizita expoziția pe tot parcursul lunii decembrie și în perioada sărbătorilor de iarnă.