La Târgul din Novi Sad, în Sala „Master“, a fost inaugurat festiv pavilionul expozițional al Secretariatului Provincial pentru Economie și Turism, care și în acest an prezintă într-un mod recunoscut utilizatorii de fonduri, operatorii de turism și potențialul turistic și ospitalier al AP Vojvodina la cea de-a 56-a ediție a Târgului Internațional de Turism.
Pavilionul a fost deschis de secretarul de resort, dr. Nenad Ivanišević, care a declarat: „pavilionul Secretariatului Provincial pentru Economie și Turism este pavilionul tuturor nostru“.