Președinta Guvernului Provincial, Maja Gojković, a deschis astăzi cea de-a 56-a ediție a Târgului Internațional de Vânătoare, Pescuit și Ecologie „Lorist” la Târgul din Novi Sad, subliniind că acest târg se numără printre cele mai mari evenimente de acest tip din sud-estul Europei. Ediția din acest an a reunit 100 de expozanți, iar pentru vizitatori va fi deschis până pe 28 septembrie.