Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da je poseta predsednika Azerbejdžana Ilhama Alijeva Beogradu još jedan snažan izraz prijateljstva i strateškog partnerstva dve zemlje.
"Čast mi je i zadovoljstvo da dočekam i ugostim predsednika Alijeva u našoj zemlji. Ova poseta je još jedan snažan izraz prijateljstva i strateškog partnerstva koje obuhvata intenzivnu ekonomsku, energetsku i infrastrukturnu saradnju u cilju obezbeđivanja energetske sigurnosti, modernizacije kritične infrastrukture i boljeg života naših građana", naveo je Vučić na Instagram nalogu "buducnostsrbijeav".
Vučić je objavio i fotografiju sa dočeka predsednika Alijeva na beogradskom aerodromu "Nikola Tesla" i zahvalio azerbejdžanskom predsedniku na ličnoj posvećenosti jačanju odnosa dve zemlje i dva naroda.
"Dobro nam došli, dragi prijatelju! Osećajte se u Srbiji kao kod svoje kuće!", poručio je Vučić.