Američka kompanija Ford saopštila je da povlači 4,3 miliona pikapa i terenskih vozila u Sjedinjenim Američkim Državama, jer softverska greška može prouzrokovati nefunkcionisanje kočnica i otkaz spoljnih svetala.
Ford je objavio da povlačenje obuhvata modele F-150 i F-250 SD, koji su proizvedeni od 2022 do 2026, preneo je Rojters.
Pored toga, Ford je opozvao je i vozila Linkoln navigator, ekspedišen i maverik proizvedene od 2021. do 2026. godine. Isto važi i za pojedina vozila Rendžer i E-tranzit. Ford navodi da prilikom vuče prikolice modul može izgubiti komunikaciju sa vozilom, što potencijalno može prouzrokovati prestanak rada kočnice i gubitak pokazivača pravca. Iz kompanije su najavili da će ažurirati softver vozila kako bi bio rešen problem.
Izvor: Tanjug