Prema pisanju medija, brazilska manekenka i fitnes influenserka Derleja Alves (26) preminula je usled teških komplikacija nastalih nakon estetske operacije grudi.
Nakon borbe od osam dana, tragičan ishod nastupio je 28. februara, u bolnici "Marabá Municipal" u Brazilu.
Brazilski mediji javljaju da se zdravstveno stanje Derleje Alves naglo pogoršalo nakon prvobitnog zahvata, kada je počela da oseća snažne bolove u stomaku. Lekari su učinili sve da je spasu, podvrgnuvši je brojnim testovima i hitnim operacijama tokom kojih je izvršen zahvat na crevima i uklonjen jedan jajnik.
Prema pisanju britanskog lista "The Sun" lekari su otkrili kongenitalnu (urođenu) abnormalnost creva, koja je verovatno doprinela ozbiljnosti situacije i nemogućnosti oporavka. Iako se za sada ne sumnja na lekarsku grešku, naložene su detaljne analize kako bi se precizno utvrdio uzrok smrti.
Manekenka i influenserka Derleja Alves ostavila je iza sebe jednog sina.