Konačna odluka o formatu Evrolige za sledeću sezonu biće doneta 14. aprila, izjavio je direktor takmičenja Ćus Bueno za italijanski sportski dnevnik "Gazeta delo Sport" (Gazeta dello Sport).
Foto: TANJUG / SAVA RADOVANOVIĆ
Kako navodi "Gazeta delo Sport", do tog datuma biće razmatrane dve opcije o formatu Evrolige. Prva je da u takmičenju ponovo učestvuje 20 klubova i da sve bude isto kao ove sezone, a druga da se liga proširi na 22 kluba i da se podeli na dve konferencije.
Kako navodi "Gazeta delo Sport", u Evroligu žele da uđu grčki PAOK, turski Bešiktaš i izraelski Hapoel iz Jerusalima, a postoji mogućnost da takmičenje napusti Asvel.
Izvor: Tanjug