"Ekipno prvenstvo novosadskih srednjih škola" u šahu održano u Gimnaziji "Isidora Sekulić"

U Gimnaziji „ Isidora Sekulić“ održano je Šahovski turnir za srednje škola, u organizaciji Šahovskog saveza Grada Novog Sada. Reč je o važnom događaju koji okuplja učenike srednjih škola, u cilju promocije šaha, razvoja takmičarskog duha i negovanja fer – pleja među mladima.

30 Mart, 2026
Blog Image

„Ekipno prvenstvo novosadskih srednjih škola „ naziv je šahovskog turnira održanog u Gimnaziji „ Isidora Sekulić“. Turnir organizuje Šahovski savez Grada Novog Sada. Pravo učešća imale su sve novosadske srednje škole. 

Šah je, prema rečima naše sagovornice, u poslednje vreme, sve popularniji u našoj zemlji, a posebno među mladima.

Šahovski turnir za srednjoškolce, podržava i Sportski savez Vojvodine.

Šah u Novom Sadu, kao i celoj našoj zemlji, kako je istakla predsednica Sportskog saveza Vojvodine, ima svetlu i veliku budućnost.

Novosadski srednjoškolci , ljubitelji ove drevne igre, uživali su na  šahovskom turniru.

Šahovski turnir „ Ekipno prvenstvo novosadskih srednjih škola „ u Gimnaziji „ Isidora Sekulić“, važan  je sportski događaj, koji okuplja učenike srednjih škola, u cilju promocije šaha, razvoja takmičarskog duha i negovanja fer – pleja među mladima.