U Gimnaziji „ Isidora Sekulić“ održano je Šahovski turnir za srednje škola, u organizaciji Šahovskog saveza Grada Novog Sada. Reč je o važnom događaju koji okuplja učenike srednjih škola, u cilju promocije šaha, razvoja takmičarskog duha i negovanja fer – pleja među mladima.
„Ekipno prvenstvo novosadskih srednjih škola „ naziv je šahovskog turnira održanog u Gimnaziji „ Isidora Sekulić“. Turnir organizuje Šahovski savez Grada Novog Sada. Pravo učešća imale su sve novosadske srednje škole.
Šah je, prema rečima naše sagovornice, u poslednje vreme, sve popularniji u našoj zemlji, a posebno među mladima.
Šahovski turnir za srednjoškolce, podržava i Sportski savez Vojvodine.
Šah u Novom Sadu, kao i celoj našoj zemlji, kako je istakla predsednica Sportskog saveza Vojvodine, ima svetlu i veliku budućnost.
Novosadski srednjoškolci , ljubitelji ove drevne igre, uživali su na šahovskom turniru.
Šahovski turnir „ Ekipno prvenstvo novosadskih srednjih škola „ u Gimnaziji „ Isidora Sekulić“, važan je sportski događaj, koji okuplja učenike srednjih škola, u cilju promocije šaha, razvoja takmičarskog duha i negovanja fer – pleja među mladima.