Pokret gorana Novog Sada i Udruženje inženjera zaštite životne sredine, organizuju akciju „ Zameni stari papir za sadnice“. Ekološka akcija realizuje se u okviru manifestacije „ Novosadska cvetna pijaca.“ Posetioci koji donesu stari papir, na poklon dobijaju jednu lepu sadnicu cveća.
-U okviru manifestacije „ Novosadska cvetna pijaca“, realizuje se i jedna važna ,društveno- odgovorna, akcija. Reč je o ekološkoj akciji „ Zameni stari papir za sadnice “ koju, zajedno, organizuju Pokret gorana Novog Sada i Udruženje inženjera zaštite životne sredine. Posetioci koji donesu stari papir, na poklon dobijaju jednu lepu sadnicu cveća, rekao je Igor Jezdimirović- Inženjeri zaštite životne sredine.
Akcija „ Zameni stari papir za sadnice “, ima višestruki značaj , a cilj je , kako navode organizatori, da se podstakne reciklaža.
Za ovu akciju koja, direktno, utiče na očuvanje i zaštitu životne sredine, vlada veliko interesovanje građana, koji uz veliku volju i želju učestvuju u akciji „ Zameni stari papir za sadnice“, kaže Igor Jezdimirović- Inženjeri zaštite životne sredine.
Naš sagovornik iz Udruženja - Inženjeri zaštite životne sredine, ovom prilikom, za naše gledaoce, ukazao je na važne savete kada je reč o reciklaži starog papira.
Reciklažom starog papira i sadnjom novih biljaka, pomažemo očuvanju prirode. Reciklirajmo stari papir i posadimo novo drveće, kako bismo smanjili klimatske promene , sačuvali naše šume i svež i čist vazduh , i zato- Zameni stari papir za sadnice !