U Digitalnom omladinskom centru , u okviru manifestacije „ Knjiga u srcu“, uručene su nagrade za najvrednije čitaoce Dečjeg odeljenja Gradske biblioteke u Novom Sadu. Pored dodele nagrada, u vidu pohvalnica i kjniga, najvernijim i najvrednijim malim čitaocima, organizovan je i susret, odnosno , druženje sa gostima, koji , svojim radom i angažovanjem, daju pravi primer deci.
Dodelom priznanja najvrednijim i najvernijim čitaocima Dečjeg odeljenja Gradske biblioteke Novi Sad, u Digitalnom omladinskom centru , održana je manifestacija “ Knjiga u srcu”. Reč je o tradicionalnoj manifestaciji koju organizuje Gradska biblioteka , u čast svojih malih čitalaca , za njihovu veliku ljubav prema knjizi.
Pored dodele nagrada, u vidu pohvalnica i kjniga, najvernijim i najvrednijim malim čitaocima, organizovan je i susret, odnosno , druženje sa gostima, koji , svojim radom i angažovanjem, daju pravi primer deci.
Bibliotekari Gradske biblioteke Novi Sad, pažljivo prate šta njihovi najmlađi korisnici čitaju , koliko čitaju, i taj trud i nagrađuju. Dečje odeljenje Gradske bilbioteke u Novom Sadu, na veliku sreću i radost, ima mnogo malih ljubitelja knjige.
Manifestacijom “ Knjiga u srcu” Gradska biblioteka u Novom Sadu , nagrađuje svoje najmlađe i najvernije čitaoce i promoviše čitanje i književnost, često uz prateće kreativne radionice. Cilj je podsticanje ljubavi prema čitanju kod dece, i da se mališani , od najranijeg uzrasta, uključe u kulturne sadržaje . “ Knjiga u srcu” je nagrada za sve one male čitaoce , koji knjgu nose u srcu!