„Knjiga u srcu“: Nagrađeni najverniji mali čitaoci u Novom Sadu

U Digitalnom omladinskom centru , u okviru manifestacije „ Knjiga u srcu“, uručene su nagrade za najvrednije čitaoce Dečjeg odeljenja Gradske biblioteke u Novom Sadu. Pored dodele nagrada, u vidu pohvalnica i kjniga, najvernijim i najvrednijim malim čitaocima, organizovan je i susret, odnosno , druženje sa gostima, koji , svojim radom i angažovanjem, daju pravi primer deci.

04 April, 2026
Blog Image

Dodelom priznanja najvrednijim i najvernijim čitaocima Dečjeg odeljenja Gradske biblioteke Novi Sad, u Digitalnom omladinskom centru , održana je manifestacija “ Knjiga u srcu”.  Reč je o tradicionalnoj manifestaciji  koju organizuje Gradska biblioteka , u čast  svojih malih čitalaca , za njihovu veliku  ljubav prema knjizi.

Pored  dodele nagrada, u vidu pohvalnica i kjniga,  najvernijim i najvrednijim malim čitaocima, organizovan  je i susret, odnosno , druženje sa gostima, koji , svojim radom i angažovanjem, daju pravi primer deci.

Bibliotekari Gradske biblioteke Novi Sad, pažljivo prate šta njihovi najmlađi korisnici čitaju , koliko čitaju, i taj trud i nagrađuju. Dečje odeljenje Gradske bilbioteke u Novom Sadu, na veliku sreću i radost, ima mnogo malih ljubitelja knjige.

Manifestacijom  “ Knjiga u srcu” Gradska biblioteka u Novom Sadu , nagrađuje svoje najmlađe i najvernije čitaoce i promoviše čitanje i književnost, često uz prateće kreativne radionice.  Cilj je podsticanje ljubavi prema čitanju kod dece,  i da se mališani , od najranijeg uzrasta, uključe u kulturne sadržaje . “ Knjiga u srcu”  je nagrada za sve one male čitaoce , koji knjgu nose u srcu!