Vučinić čestitala Uskrs hrišćanima koji taj praznik slave po gregorijanskom kalendaru

04 April, 2026
Blog Image

Foto: Grad Novi Sad

Predsednica Skupštine Grada Novog Sada Dina Vučinić uputila je čestitke povodom Uskrsa svim vernicima koji jedan od dva najveća hrišćanska praznika proslavljaju po gregorijanskom kalendaru.

"Povodom najvećeg hrišćanskog praznika, upućujem srdačne čestitke svim vernicima koji Uskrs slave po gregorijanskom kalendaru. Neka praznik Hristovog vaskrsenja donese mir, radost i nadu u vaše domove, podstakne međusobno razumevanje, solidarnost i veru u bolje sutra", navodi se u čestitki Vučinić, saopšteno je iz njenog kabineta.

Kako je navela, tokom praznika potrebno je da se podsetimo značaja zajedništva.

"U vremenu koje nas podseća na prave vrednosti, neka solidarnost i međusobno poštovanje budu temelj svakog našeg koraka. U duhu prazničnih vrednosti, podsetimo se značaja zajedništva, tolerancije i brige jednih za druge. Srećan i blagosloven Uskrs", navela je Vučinić u čestitki.

Izvor: Grad Novi Sad