Vašington izabrao srpsku košarkašicu Anđelu Dugalić kao devetog pika na WNBA draftu

Košarkaški klub Vašington Mistiks izabrao je danas reprezentativku Srbije Anđelu Dugalić kao devetog pika na draftu WNBA lige u Njujorku.

14 April, 2026
Blog Image

Foto: AP Photo/Pamela Smith

Dugalić (24) je nedavno sa Univerzitetom UCLA osvojila titulu u NCAA ligi. Srpska košarkašica je tokom sezone prosečno beležila devet poena, 5,6 skokova i 2,1 asistenciju po utakmici.

Dugalić je sa selekcijom Srbije osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu 2021. godine, a nastupala je za nacionalni tim na OI 2021. u Tokiju i OI 2024. u Parizu.

Kao prvi pik na WNBA draftu izabrana je američka košarkašica Ejzi Fad od strane Dalas Vingsa.

Izvor: Tanjug