Trojica seniora učestvovaće na Gren Slemu u glavnom gradu Tadžikistana - Dušanbeu, dok ćemo na Evrokupu u Istanbulu u juniorskom uzrastu (U 20) imati 16 predstavnika, desetoricu u muškoj i šest u ženskoj konkurenciji.
Lazar Ždrale i Ljubiša Majdov Foto: IJF
Boje Srbije u Dušanbeu braniće Miljan Radulj i Boris Rutović u srednjoj kategoriji (do 90 kg), a Lazar Ždrale u poluteškoj (do 100 kg). Sva trojica će da izađu na tatami u nedelju 3. maja.
Na Gren Slemu u Dušanbeu prijavljeno je 240 džudoka, 142 u muškoj i 98 u ženskoj konkurenciji iz 34 federacije. Takmičenje je podeljeno u tri turnirska dana.
U Istanbulu je učešće prijavilo 512 džudoka – juniora i juniorki (U 20), 309 u muškoj i 203 u ženskoj konkurenciji iz 27 džudo federacija. Turnir će da bude održan u dva takmičarska dana, u subotu i nedelju.
Boje Srbije u muškoj konkurenciji će da brane – do 60 kg: Ognjen Zlatkov, do 66 kg: Marko Jorgić, Veljko Simić, Aleksa Milošević, do 73 kg: Siniša Miljić, do 81 kg: Bogdan Veličković, Veljko Varničić, Dušan Grahovac, do 90 kg: Nikola Obradović, do 100 kg: Petar Jelić.
U ženskoj konkurenciji Srbiju će da predstavljaju – do 48 kg: Natalija Prolić, do 57 kg: Anđela Simić, do 63 kg: Jelena Nišavić, Nevena Pavlović, Đurđa Vukadinović, do 70 kg: Anđela Ivanović.