Turistička organizacija Vojvodine uspešno je predstavila turističku ponudu Pokrajine na prestižnom Sajmu turizma u Nemačkoj koji je, od 4. do 6. marta održan u Berlinu. Prisutnost Tirističke organizacije Vojvodine na ovom događaju, još jedna je potvrda značaja Pokrajine na medjunarodnoj turističkoj sceni.
Na prestižnom Sajmu turizma ITB Berlin 2025. , koji je, od 4. do 6. marta održan u Berlinu, značajan nastup i uspešno predstavljanje , imala je i Turistička organizacija Vojvodine. Vodeći globalni događaj okupio je preko 100 hiljada učesnika iz blizu 200 zemalja. Turistička organizacija Vojvodine, nastupila je u okviru štanda Turističke organizacije Srbije, zajedno sa lokalnim organizacijama i predstavnisima turističkog sektora Republike Srbije.
Na Sajmu u Berlinu , centralnom mestu za umrežavanje i razvoj novih poslovnih prilika, uspostavljeni su i novi kontakti sa ključnim akterima globalne turističke industrije, a Vojvodina je promovisana kao atraktivna destinacija za posetice iz Nemačke.
Prestojeći prolećni period, donosi brojne mogućnosti za odmor i uživanje u Vojvodini, uz rekreaciju i takozvani „ aktivni odmor“.
Srbija nastavlja da obara rekorde u turizmu i u 2025. godini. Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku u Srbiji u januaru 2025. godine broj dolazaka turista veći je za 16,1 odsto u odnosu na januar 2024. godine. Broj dolazaka domaćih turista je povećan za 5,2 , a stranih za 9,0 odsto. Ostvareno je 112.323 noćenja, što predstavlja rast od 5,9 odsto, pri čemu je rast broja noćenja domaćih turista iznosio 6,4 odsto a stranih 5,4 odsto. Turistička organizacija Vojvodine , na najbolji način , promoviše sve ono što Vojvodina nudi, uz jedan od slogana- Od klasike do magije- to je Vojvodina-.