Na sednici Pokrajinske vlade, kojoj je predsedavala predsednica Maja Gojković, doneta je odluka da se, za četiri zdravstvene ustanove, čiji je osnivač AP Vojvodina, obezbedi 71 klima uređaj.
Za četiri zdravstvene ustanove, čiji je osnivač AP Vojvodina, obezbediće se 71 klima uređaj, odlučeno je na sednici Pokrajinske vlade, kojoj je predsedavala predsednica vlade Vojvodine, Maja Gojković. Klima uređaji , obezbedjeni su za Klinički centar Vojvodine- (30), Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine (11) , za opštu bolnicu u Vrbasu ( 20), i Dom zdravlja „ dr Đorđe Lazić“ u Somboru( 10). Za potrebe Zavoda za javno zdravlje Zrenjanin nabavljen je gasni hromatograf s masenim detektorom, u vrednosti od 12, 6 miliona dinara.
Na sednici Pokrajinske vlade, donet je i zaključak da se , za potrebe Instituta za kardiovaskularne bolesti Vojvodine, u javnu svojinu pribave dva aparata “ Starling” hemodinaminska monitora, koji rade na principu bioreaktance. Ovi ,najsavremeniji, medicinski aparati, finansirani su od strane Evropske unije, preko HORIZON programa.
Pokrajinska vlada prihvatila je i informaciju o realizaciji projekta “ Intervencije na Dunavu” – I. D. Danube, koji se sprovodi u okviru Interreg programa prekogranične saradnje Srbije i Hrvatske 2021- 2027. Ukupan budžet projekta je 1,8 miliona evra, od čega 885. 754 evra iz budzeta partnera iz Srbije. Cilj ovog projekta je unapređenje saradnje i sprečavanje rizika od katastrofa u prekograničnom području reke Dunav, unapređenjem veština i postupaka operativnih snaga civilne zaštite i vatrogasno-spasilačkih jedinica. Partner na ovom projektu je Fond “ Evropski poslovi” AP Vojvodine, i Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije, sektor za vanredne situacije.