Prvomajski uranak na Fruškoj gori: Iriški venac najposećenija destinacija

01 Maj, 2025
Blog Image

Jedno od najpopularnijih izletišta u Vojvodini je Nacionalni park Fruška gora. Kao i svake godine mnogi građani su svoj prvomajski uranak proveli upravo na ovoj lokaciji, a najpopularniji  je bio Iriški venac. 

Izletišta na Fruškoj gori počela su da se pune ljudima već u utorak i biće posećena do subote.

          

Pomoćnik direktora Narodnog parku Fruška gora Dragan Vidović istakao je da su najposećenija izletišta tradicionalno Iriški venac, Stražilovo, Zmajevac i Andrevlje.

Šumar Nacionalnog parka Fruška gora Živan Pašić, koji današnji dan provodi radno upućujući ljude ka svojim odredištima i pomažući im oko vatre, objasnio je kako se nekada nisu slavili prvomajski uranci, već đurđevdanski.

Prema rečima portparolke Turističke organizacije Novi Sad Danijele Milidragović, najviše posetilaca Novog Sada za 1. maj odlučilo se za Kamenički park i Frušku goru.

Kao i svake godine, sada već tradicionalno, kada su u pitanju Novosađani, Prvi maj je dočekan mahom u Kameničkom parku i na izletištima na Fruškoj gori, od kojih je najposećenije Iriški venac. Kako su posetioci rekli, Frušku goru su odabrali zbog prirode, kao i zbog prostora za decu, neki su tu i prenoćili u šatorima, a deca se posebno raduju današnjem danu zbog igre, ali i hrane.