Veteranski košarkaški turnir po 26. put održan je u Subotici uz učešće 320 bivših košarkaša i košarkašica, raspoređenih po starosnim kategorijama u 31 ekipi.
Gorana Perčić
Iako rezultat, uglavnom nije u prvom planu. viđena je atraktivna košarka sa mnogo neizvesnih utakmica, a plasman je sledeći:
Muškarci
40+
1. EPCG Podgorica
2. Tivat
3. Stara pumpa Ljubljana
45+
1. Dunav Apatin
2. AST Beograd
3. Mladost Zagreb
50+
1. Astibo Štip
2. Biki Jesenice
3. Centar Lug Samobor
55+
1. Vršački veterani
2. Sokoli Nikšić
3. Novi Sad
60+
1. Štajerska Slovenija
2. Čakovec
3. Gaudeamus Nova Gorica
Žene
40+
1. Junajted Slovenija
2. HUN8 Mađarska
3. Kornjače Subotica
45+
1. Novi Sad
2. Rožice Rijeka
3. Litijske koke Ljubljana
Ipak, najzanimljivije je bilo u večernjim časovima, kada su svi uz muziku, večeru i piće pričali o dogodovštinama sa utakmica i sećali se vremena kada su kao profesionalni košarkaši na terenu vodili bitke za bodove.
Posle svega, svi su se uputili kućama u Srbiji, Mađarskoj, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Crnoj Gori, Sloveniji i Francuskoj, iščekujući narednu godinu i susret u Subotici ili u međuvremenu, na nekom od mnogobrojnih veteranskih turnira u regionu.