Ministar Glamočić i ambasador Gori o jačanju saradnje Srbije i Italije

19 Septembar, 2025
Blog Image

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede prof. dr Dragan Glamočić sastao se

danas sa ambasadorom Republike Italije u Beogradu Lukom Gorijem.

U srdačnom razgovoru istaknuto je da Srbiju i Italiju povezuju dugogodišnje

prijateljstvo i snažni bilateralni odnosi koji se iz godine u godinu unapređuju.

Posebno je naglašeno da Italija za Srbiju predstavlja jedno od najvažnijih i

najperspektivnijih tržišta, te da je zajednički interes dveju zemalja očuvanje

stabilnosti na tržištu, unapređenje bezbedne proizvodnje i dalje jačanje međusobne

saradnje i podrške.

Na sastanku su razmotrene mogućnosti za povećanje italijanskih investicija u Srbiji,

posebno u oblasti prerađivačkog sektora, koji ima značajan potencijal za dalji razvoj i

doprinos unapređenju konkurentnosti srpske poljoprivrede.

Sagovornici su ocenili da nedavna poseta predsednice Vlade Italije Đorđe Meloni

Srbiji i njen susret sa predsednikom Aleksandrom Vučićem predstavljaju snažan izraz

iskrenog prijateljstva dve zemlje. Saglasili su se da ovaj čin, u naročito složenom

trenutku za Srbiju, nosi posebnu težinu kao jasna potvrda volje za nastavak intenzivne

saradnje u svim oblastima od zajedničkog interesa.

Ministar i ambasador razgovarali su i o zajedničkoj poseti italijanskoj kompaniji

„Ferero“, koja je planirana narednog meseca, a Italija je potvrdila svoje učešće na

međunarodnom sajmu vina, hrane, rakije i turizma „Vinska vizija Otvorenog Balkanaˮ

(Wine Vision by Open Balkan) u novembru na Beogradskom sajmu.