Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede prof. dr Dragan Glamočić sastao se
danas sa ambasadorom Republike Italije u Beogradu Lukom Gorijem.
U srdačnom razgovoru istaknuto je da Srbiju i Italiju povezuju dugogodišnje
prijateljstvo i snažni bilateralni odnosi koji se iz godine u godinu unapređuju.
Posebno je naglašeno da Italija za Srbiju predstavlja jedno od najvažnijih i
najperspektivnijih tržišta, te da je zajednički interes dveju zemalja očuvanje
stabilnosti na tržištu, unapređenje bezbedne proizvodnje i dalje jačanje međusobne
saradnje i podrške.
Na sastanku su razmotrene mogućnosti za povećanje italijanskih investicija u Srbiji,
posebno u oblasti prerađivačkog sektora, koji ima značajan potencijal za dalji razvoj i
doprinos unapređenju konkurentnosti srpske poljoprivrede.
Sagovornici su ocenili da nedavna poseta predsednice Vlade Italije Đorđe Meloni
Srbiji i njen susret sa predsednikom Aleksandrom Vučićem predstavljaju snažan izraz
iskrenog prijateljstva dve zemlje. Saglasili su se da ovaj čin, u naročito složenom
trenutku za Srbiju, nosi posebnu težinu kao jasna potvrda volje za nastavak intenzivne
saradnje u svim oblastima od zajedničkog interesa.
Ministar i ambasador razgovarali su i o zajedničkoj poseti italijanskoj kompaniji
„Ferero“, koja je planirana narednog meseca, a Italija je potvrdila svoje učešće na
međunarodnom sajmu vina, hrane, rakije i turizma „Vinska vizija Otvorenog Balkanaˮ
(Wine Vision by Open Balkan) u novembru na Beogradskom sajmu.