Dom zdravlja Novi Sad realizuje projekat iz oblasti očuvanja mentalnog zdravlja

Dom zdravlja Novi Sad u saradnji sa Gradskom upravom za zdravstvo realizuje projekat iz oblasti očuvanja mentalnog zdravlja „Upravljanje stresom“. Prve besplatne radionice u okviru projekta održane su u prostorijama MZ Bistrica i Kancelariji za saradnju sa civilnim društvom Grada Novog Sada

20 Septembar, 2025
Blog Image

U Kancelariji za saradnju sa civilnim društvom Grada Novog Sada održana je druga po redu edukativna radionica u okviru projekta „Upravljanje stresom“. Projekat realizuju Dom zdravlja i Gradska uprava za zdravstvo sa ciljem edukacije građana o ovom aktuelnom problemu, kao i različitim tehnikama prevladavanja svakodnevnih stresnih situacija. 

Učesnici radionice su takođe imali priliku da se informišu o psihičkim i fizičkim posledicama hroničnog stresa, ali i sve aktuelnijem „sindromu sagorevanja“. 

Radionice u okviru projekta „Upravljanje stresom“ biće organizovane do početka novembra u prostorijama mesnih zajednica, kao i kompanijama i javnim institucijama širom Novog Sada. Sva predavanja su otvorena za građane i potpuno besplatna.