U Kulturnoj stanici “Eđšeg” u Novom Sadu svečano je otvoren drugi po redu turnir “Šahovske dame”. Takmičenje organizuju Šahovski savez Novog Sada, ŠK “Jugović” Kać i Dnevnik Vojvodina pres.
Turnir “Šahovske dame” po drugi put je u Novom Sadu uspešno okupio brojne ljubiteljke šahovske igre. Takmičenje čiji je cilj promocija ženskog šaha svečano su otvorili izvršna direktorka “Dnevnik Vojvodina presa”, Snežana Milanović i predsednik Šahovskog saveza Srbije, Andrija Jorgić.
Takmičenje u ubrzanom šahu tradicionalno organizuju Šahovski savez Novog Sada, Šahovski klub “Jugović” iz Kaća i “Dnevnik” u okviru obeležavanja novembra – meseca ženskog šaha.
Turnir je okupio 35 takmičarki svih uzrasta, bez obzira na rejting i titulu, a igra se odvijala u sedam kola po švajcarskom sistemu.