V Belehrade bol slávnostne otvorený 19. Medzinárodný veľtrh etnických potravín a nápojov, podujatie, ktoré už takmer dve desaťročia spája najdôležitejších producentov tradičných produktov zo Srbska a regiónu. Návštevníci budú mať možnosť do 7. decembra ochutnať a zakúpiť autentické produkty pripravené podľa starých receptov, remeselne vyrobené…
Tohtoročné vydanie veľtrhu spojilo viac ako tristo vystavovateľov z celej krajiny a regiónu. Medzi nimi má osobitné miesto združenia z okresu Južný Banát, ktoré sú známe zachovávaním bohatej gastronomickej tradície a starých remesiel. Koordinátor Regionálnej obchodnej komory, Zoran Černoh, zdôrazňuje, že účasť producentov z tejto časti Srbska je mimoriadne dôležitá pre ich viditeľnosť a ďalší rozvoj.
Na stánkoch pracovitého žien z Južného Banátu nájdete tradičné recepty, ručne vyrobené produkty a zachované obyčaje, ktoré už generácie predstavujú symbol tejto oblasti. Ich ponuka vzbudila veľký záujem návštevníkov.
Počas trvania veľtrhu si návštevníci budú môcť ochutnať: mliečne produkty, prírodnú kozmetiku, med, rôzne druhy čajov, oleje a rôzne tradičné nápoje.
Osobitnú pozornosť pritahuje aj výstava ľudových krojov a remeselných výrobkov, ktoré odrážajú bohatstvo kultúrneho dedičstva Srbska.