La hotelul Tamiš a avut loc a doua ședință a Parlamentului Antreprenorilor al Camerei Regionale de Comerț din districtul administrativ Banatul de Sud, după care a fost organizată, ca de obicei, decernarea premiilor celor mai de succes antreprenori.
După ședință, a avut loc și ceremonia de decernare a premiilor în trei categorii prestigioase – pentru contribuția deosebită la dezvoltarea economiei regiunii, pentru liderul regional de afaceri, precum și premiile jubiliare acordate de Camera de Comerț a Serbiei, recunoscând munca și succesul de-a lungul anilor al companiilor și antreprenorilor locali.
Camera de Comerț a Serbiei premiază în fiecare an companiile și antreprenorii de succes, recunoscând contribuția lor la dezvoltarea economiei regionale și naționale.