Miodrag Jotić će u Finskoj i Indiji održati stručne seminare iz kik-boksa

Miodrag Jotić je jedan od osnivača kik-boksa u Srbiji i Jugoslaviji, nekadašnji selektor reprezentacije i bivši predsednik nacionalnog Saveza, 11. I 12. aprila održaće stručni seminar u finskom gradu Tampereu, a od 1. do 5. maja boraviće istim povodom u Indiji.

07 April, 2026
Blog Image

Miodrag Jotić Foto: Privatna arhiva

Uoči polaska za Finsku, nekadašnji šampion i vrsni stručnjak kik-boksa, savatea i muaitaia, kratko je prokomentarisao:

“U Finsku idem osmi put, gde ću predstojećeg vikenda da održim takmičarsko-trenerski seminar za njihovu nacionalnu Federaciju, i da budem u komisiji za polaganje takmičarskih zvanja. U Indiju idem šesti put, i tamo ću da održim dva seminara. Zanimljivo je, da i u Finskoj i u Indiji, svaki put idem u druge gradove i održavam seminara”.

Miodrag Jotić decenijama uspešno vodi Klub borilačkih sportova Vojvodina iz Novog Sada, koji je osnovan 9. oktobra 1978. Bio je među osnivačima i mnogih drugih organizacija, kao što su Jugoslovenski savate odbor, Jugoslovenski Kik-boks savez, Kik-boks savez Srbije, KBS Vojvodine, KBS Novog Sada, Muaitai saveza Srbije.

Od 1992. godine Miodrag Jotić je aktivno učestvovao u radu Sportskog saveza Srbije. Počasni je član Svetske savate federacije, predsednik je komisije za lou-kik pri Svetskoj kik-boks organizaciji (WAKO), predstavnik Srbije u Svetskoj Muautai organizaciji (IFMA i WMC)…jednostavno, kada se u ovdašnjem svetu borilačkih veština pomene ime Miodraga Jotića, asocijacija je uvek ista: znanje, stručnost, šampionsko umeće, fer-plej kodeksi…